Praktická výuka – orientace na rozvoj kompetencí žáků

Zadavatel: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Období řešení: 9/2014–7/2015

 

Popis a cíle projektu: Projekt Praktická výuka – orientace na rozvoj kompetencí žáků, reg. č. CZ.1.07/1.1.00/54.0079, byl zaměřen na začlenění a posílen forem praktického vyučování žáků na spolupracujících středních školách. Cílem projektu byl rozvoj klíčových a odborných kompetencí, podnikatelské gramotnosti a také osobnostně-sociální rozvoj žáků prostřednictvím podpory praktického vyučování a spolupráce se zaměstnavateli/veřejnou správou ve vzdělávání.

 

Klíčovými aktivitami projektu byly zejména mentoring a konzultace pedagogických pracovníků, vytvoření středisek praxe na spolupracujících školách – realizace navazujících podnikatelských workshopů, kariérní týdny a odborné stáže žáků ve firmách a veřejné správě. Samostatnou aktivitou pro žáky odborných učilišť byla realizace studentských minipodniků.

 

Klíčové aktivity na sebe vzájemně navazovaly. V rámci workshopů žáci v týmech zpracovávali vlastní podnikatelský záměr a ti nejúspěšnější z nich se účastnili kariérových týdnů. Kariérní týdny se věnovaly osobnostnímu a profesnímu rozvoji žáků. Rovněž se jich účastnili podnikatelé, kteří pak žáky oslovovali s nabídkou odborné stáže. Realizace stáže umožnila žákům získat pracovní zkušenosti a vytvořit si představu o reálném pracovním prostředí a požadavků na žáka při uplatnění v praxi.

 

Partnerské a spolupracující školy projektu byly Evropská obchodní akademie Děčín, Gymnázium Bílina, Střední odborné učiliště Liběchov, Střední odborná škola a Praktická škola Vrapice, Střední odborná škola a Odborné učiliště Vlašim, Střední průmyslová škola a Gymnázium Duchcov, Střední škola Litoměřice, Vyší odborná škola a Střední škola Varnsdorf a Česká zahradnická akademie Mělník. Odbornými partnery jsou Jules a Jim, o. s. a M. C. Triton, spol. s r. o.

 

Webové stránky projektu

 

Více informací o projektu podá Libor Pacovský, pacovsky (zavináč) ireas.cz

Aktuality

  • 7. 11. 2017

     

    IREAS je na Facebooku! Aktuality naleznete na našem profilu.

    logo facebook3