Water Agent V 003: Environmentální vzdělávání žáků v oblasti vodního managementu

vwa visegrad  vwa ireas  vwa gwpvwa imro.jpg

 

Jak zvyšovat povědomí žáků o vodním hospodářství?

 

My na to půjdeme skrze vytvoření příručky pro učitele základních škol. Vznik příručky je podpořen Visegrádským fondem a na jeho tvorbě se budou podílet odborníci z Česka, Maďarska a Slovenska.

 

Cílem je podpořit učitele v tom, aby zahrnovali environmentální témata, jako je hospodaření s vodou, správa vodních zdrojů, atd. do běžné výuky. Příručka bude založena na zážitkové pedagogice a bude obsahovat hry, kvízy, experimenty, pracovní listy a další materiály pro interaktivní výuku. Finální verze bude k dispozici pro učitele ve školním roce 2019/2020 ve třech národních jazycích: češtině, slovenštině a maďarštině. Podpůrné materiály se vztahují ke třem základním tématům: i) voda v krajině, ii) voda v domácnostech a ve školách iii) voda ve městě.

 

Se změnou klimatických podmínek ve střední Evropě vznikla potřeba změnit chování občanů vůči vodním zdrojům. Na důležitosti nabývá vodní management a politika a změny ve spotřebě vody. Bohužel povědomí společnosti o těchto tématech je stále velmi nízké. Zavádění nezbytných adaptačních opatření proto čelí nízké podpoře obyvatel.

 

Přestože kurikulum základního vzdělávání zahrnuje témata, která obsahují environmentální vzdělávání, samotný vodní management není v klasických předmětech dostatečně pokrytý. Zvláště pak v kontextu současných klimatických změn. Z toho důvodu vznikl projekt Water Agent V 003, který si klade za cíl představit téma vodních zdrojů nejmladším generacím i jejich rodinám a učitelům.

 

Výstupy projektu jsou vytvářeny organizací IREAS (Česká republika) ve spolupráci s GWP CEE (Slovensko) a IMRO (Maďarsko).

 

Poskytovatel: Visegrad Fund

Číslo projektu: 21810017

Období řešení: 6/2018–7/2019

Kontaktní osoby: Jan Macháč, machac (zavináč) ireas.cz, Michaela Jeřábkova, jerabkova (zavináč) ireas.cz

 

Webová stránka projektu

Aktuality

  • 7. 11. 2017

     

    IREAS je na Facebooku! Aktuality naleznete na našem profilu.

    logo facebook3