Jazyk – prostředek k rovným příležitostem

Logo

Zadavatel: Středočeský kraj, Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Období řešení: 2/2010–6/2012

 

Popis a cíle projektu: Projekt s reg. číslem CZ.1.07./1.2.05/02.0027 vytvořil a nabídl mimoškolní jazykový kurs anglického jazyka jako vzdělávací zájmovou aktivitu pro podporu vzdělávání žáků se zhoršeným rodinným a sociokulturním zázemím. Cílovou skupinou jsou žáci základních škol prvního a druhého stupně, základních škol speciálních a praktických a středoškoláci žijící v dětských domovech ve Středočeském kraji. Kurs byl uzpůsoben speciálním vzdělávacím potřebám cílové skupiny a vycházet z konceptu škola hrou s využitím multisenzoriálního přístupu. Vytvoření výukových materiálů a aktivit k realizaci kursu a odbornou stránku projektu zastřešil expertní tým PaedDr. Marie Hofmannové z katedry anglického jazyka a literatury Pedagogické fakulty, Univerzity Karlovy v Praze.

 

Projekt proběhl v následujících organizacích:

 

Cílem projektu bylo zlepšení rovných příležitostí dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami prostřednictvím zlepšení jejich jazykových znalostí, a tím předcházet předčasným odchodům ze vzdělávání.

 

Výstupem projektu byla inovace jazykového kursu odpovídajícího speciálním vzdělávacím potřebám cílové skupiny a vytvoření nových výukových materiálů.

 

Více informací o projektu podá Libor Pacovský, pacovsky (zavináč) ireas.cz

Aktuality

  • 7. 11. 2017

     

    IREAS je na Facebooku! Aktuality naleznete na našem profilu.

    logo facebook3