E-learningový portál – podpora výuky na SŠ v oblastech životního prostředí a udržitelného rozvoje, podnikatelských dovedností a projektového managementu

Zadavatel: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Období řešení: 9/2010–4/2013 

 

Popis a cíle projektu: Projekt s reg. č. CZ.1.07/1.1.00/14.0046 vycházel z nároků kladených na střední školy v důsledku zavádění školních vzdělávacích programů (zejména oblasti vzdělávání o životním prostředí a udržitelném rozvoji) a požadavku na rozvoj klíčových kompetencí, odborných kompetencí a zvýšení kvalifikace studentů středních škol pro možnost lepšího uplatnění na trhu práce (podnikatelské dovednosti a projektový management). Na realizaci projektu se podílely partnerské školy žadatele – Evropská obchodní akademie v Děčíně, Střední škola ekonomicko-podnikatelská SPEKTRUM, s. r. o., Střední průmyslová škola Mladá Boleslav a další školy ze Středočeského, Libereckého a Ústeckého kraje.

 

Cílem projektu bylo vytvoření e-learningového portálu se třemi tematickými studijními moduly:

  • životní prostředí a udržitelný rozvoj;
  • podnikatelské dovednosti;
  • projektový management.

 

Tyto tři výukové moduly podpořily a zkvalitnily výuku na středních školách. Obsahem modulů jsou interaktivní studijní materiály a interaktivní e-learningové pomůcky pro výuku témat v rámci různých předmětů vyučovaných na středních školách. Při vytváření výukových modulů bylo využito praktických zkušeností kantorů nejen ze spolupracujících partnerských škol, ale i z potřeb kantorů učících na jiných školách majících zájem o začlenění vzniklých modulů do své výuky. Navazujícím cílem projektu bylo poskytnout portál všem středním školám, které budou mít o jeho využívání zájem.  Vytvořené výukové moduly a materiály byly odzkoušeny při výuce na spolupracujících středních školách.

 

Výstupem projektu je e-learningový portál s výše uvedenými tematickými moduly v podobě interaktivních a praktických studijních podkladů pro výuku žáků středních škol v rámci různých předmětů.

 

Více informací o projektu podá Libor Pacovský, pacovsky (zavináč) ireas.cz

Aktuality

  • 7. 11. 2017

     

    IREAS je na Facebooku! Aktuality naleznete na našem profilu.

    logo facebook3