Podnikový ekolog

pek logo

Zadavatel: Magistrát města Prahy/Národní vzdělávací fond, Jednotný programový dokument pro Cíl 3

Období řešení: 9/2005–12/2006

 

Cíle a popis projektu: Vzdělávací projekt Podnikový ekolog s reg. č. CZ.04.3.07/4.1.02.1/0327 byl zaměřen na posílení informovanosti a vzdělanosti pracovníků malých a středních podniků a realizován formou distančního vzdělávacího programu. Jedním z cílů projektu bylo vytvoření vzdělávacího kursu distanční povahy s existencí prezenčních prvků v podobě tutoriálů – šlo zejména o možnost organizovat si vzdělávání podle vlastních časových možností a možnost diskutovat problémy životního prostředí s ostatními pracovníky a s tutory. Distanční forma vzdělávání vzhledem ke své povaze nevyžaduje významné časové nároky. Intenzita studia byla ponechána na volbě pracovníků dle jejich vlastních časových možností.

 

Vzdělávací kurs byl členěn na několik částí zaměřených na jednotlivé složky životního prostředí. V rámci těchto částí byly účastníkům kursu přiblíženy základní složky životního prostředí a aktuální odborné poznatky z oboru. Dále se účastníci naučili, kde hledat další informace a jak je využívat.

 

Vzdělávací program byl organizován prioritně pro pracovníky malých a středních podniků se sídlem v Praze, a to jak pro řadové, tak i vedoucí pracovníky.

 

V rámci projektu byla vydána publikace VLČKOVÁ, J. a kol.: Podnikový ekolog. Praha: IREAS, o. p. s., 2006. 270 s. ISBN 80-86684-46-6.

 

Více informací o projektu podá Jitka Šeflová, seflova (zavináč) ireas.cz

Aktuality

  • 7. 11. 2017

     

    IREAS je na Facebooku! Aktuality naleznete na našem profilu.

    logo facebook3