„V ODBORNOSTI JE NAŠE SÍLA“

Pracujeme projektově a inovativně. Spojujeme nejlepší odborníky z vysokých škol, výzkumných organizací, veřejné i soukromé sféry.

Aktuality IREAS

None

29.01.2021

Myslíme na učitele i v této náročné době

Víme, že současná situace je pro učitele velmi náročná. Jako podporu jsme pro Vás připravili další bezplatné semináře na aktuální témata:


PROBLÉMOVÁ TŘÍDA (9. a 11. 2. 2021, vždy 14.00–17.00) – naučte se lépe zvládat krizové situace ve třídě a předcházet problémovému chování.

PSYCHOHYGIENA (24. a 25. 2. 2021, vždy 14.00–17.00) – najděte si čas na dobití potřebné energie a využijte konzultace konkrétních případů. 

EFEKTIVNÍ KOMUNIKACE (4. a 5. 3. 2021, vždy 14.00–17.00) – zlepšete svoji komunikace a vztahy s ostatními.

ŠIKANA A KYBERŠIKANA (18. a 19. 3. 2021, vždy 14.00–17.00) – ohlídejte si svou třídu, zvláště v době online výuky při zvýšeném riziku kyberšikany.

PRÁCE S TÝRANÝM, ZNEUŽÍVANÝM A ZANEDBÁVANÝM DÍTĚTEM (22. a 26. 3. 2021, vždy 14.00–17.00) – naučte se rozpoznávat rizikové faktory, mějte na paměti svoje kompetence a místa, na která se můžete obrátit.

ŽÁK S ODLIŠNÝM MATEŘSKÝM JAZYKEM (14. a 15. 4. 2021, vždy 14.00–17.00) – podporujte začleňování žáku s OMJ ve Vaší třídě i na dálku.

Aby pro Vás byly semináře užitečné, rozdělili jsme každé téma na 2 x 3 hodiny. V daný den Vám tak seminář nezabere tolik času a budete se moci více soustředit na průběh. Navíc je počet míst omezen na 12 osob, aby měl každý účastník prostor pro dotazy a komunikace byla přehledná. Všechny semináře proběhnou na platformě ZOOM. Před samotným seminářem Vám pošleme do emailu odkaz na připojení. 

V případě zájmu či dotazů se oobracejte na asistentku projektu Šárku Stříbrskou. POZOR, nabídka platí pouze pro tyto kraje: Praha, Středočeský, Jihočeský, Ústecký, Pardubický. Pro velký zájem termíny seminářů neustále doplňujeme.

Všechny semináře se uskuteční v rámci evropského projektu Rozvíjíme učitele a žáky (reg. č. CZ.02.3.61/0.0/0.0/19_077/0016827). 

Naše lektorky se na Vás moc těší!

None

Tým ekonomie a politiky životního prostředí má nový vědecký newsletter!

Čemu se v posledních měsích věnoval tým ekonomie a politiky životního prostředí? O svých aktivitách informuje v druhém newsletteru tohoto roku. Tentokrát se zaměřujeme na představení výsledků naší spolupráce s městy. Zabývali jsme se například otázkami, jaké faktory ovlivňují třídění odpadu domácnostmi, jak COVID-19 ovlivňuje dopravní chování či jaké jsou přínosy zeleně a jak je vnímají obyvatelé Liberce. V newsletteru nechybí ani přehled publikací a kalendář akcí, na kterých můžete vidět naše kolegy přednášet a následně s nimi diskutovat. Aktuální newsletter 02/2020 je ke stažení zde.

None

Série webinářů o zelených střechách

Odborná sekce Zelené střechy při Svazu zakládání a údržby zeleně připravila sérii webinářů o zelených střechách pro Prahu, její veřejnou správu, developery, architekty, projektanty a další zainteresované. Mezi přednášejícími se 1. 12. 2020 objeví i náš kolega Jan Macháč, který bude mluvit o ekonomických a celospolečenských přínosech zelených střech. Série startuje již tento čtvrtek a pokračujeme až do prosince každý týden. Účast zdarma. Pokud Vás zelené střechy zajímají, je toto ideální příležitost se dozvědět více o jednotlivých aspektech zelených střech od českých odborníků i lidí z praxe.

Více informací

None

24.08.2020

Konference Na sdílení záleží – NOVÝ TERMÍN

Autentické sdílení, příklady dobré praxe a představení palety možností, jak se vzájemně s kolegy ve škole podpořit. Přijďte na konferenci Na sdílení záleží – přínosy koučinku a mentoringu ve školství a poslechněte si zkušenosti ze Základní školy Kunratice, Obchodní akademie Kollárova a Sportovní soukromé základní školy Litvínov. Všechny příspěvky budou navíc obohaceny o zkušenosti s kolegiální podporou během distanční výuky. Konference je vyvrcholením naší dlouhodobé snahy o podporu pedagogů v jejich krásném, ale náročném povolání. Právě skrze zavádění kolegiální podpory. Zajímá Vás víc? Přijďte 29. 9. 2020 do Impact Hubu na Vinohradech (Koperníkova 10). Vstup je zdarma včetně drobného občerstvení. Více informací na FB

None

Konference „Zelené střechy - vize budoucnosti“ v rámci Landscape festivalu Praha 2020

10. 9. 2020 v rámci Landscape festivalu Praha 2020 proběhne konference „Zelené střechy – vize budoucnosti“, na které Jan Macháč představí hodnocení přínosů zelených střech z pohledu ekonomie. Pokud se zajímáte o problematiku zelených střech, nezapomeňte si  tento příspěvek i další prezentované zahraničními experty přijít poslechnout.

Na konferenci „Zelené střechy – vize budoucnosti“ bude také vyhodnocena soutěž o nejoblíbenější zelenou střechu. Pro Vašeho favorita můžete hlasovat na stránkách soutěže www.zelenastrecharoku.cz do 31. 8. 2020. 

None

Hlasujte pro Vaši oblíbenou zelenou střechu!

V rámci konference „Zelené střechy – vize budoucnosti“ bude vyhodnocena soutěž o nejlepší zelenou střechu. Hlasovat může nyní i veřejnost, proto neváhejte a zúčastněte se také! Soutěžní díla jsou skvělou inspirací a demostrací toho, jak rozmanitě mohou zelené střechy vypadat a sloužit. Hlasovat a prohlédnout si soutěžní díla můžete do 31. 8. 2020.

Samotná konference proběhne dne 10. 9. 2020, kde náš kolega Jan Macháč představí výsledky hodnocení zelených střech z pohledu ekonomie. 

Zeleným střechám jsme se také věnovali například v publikaci Způsoby systémové podpory výstavby zelených střech.

Archiv aktualit - další