„V ODBORNOSTI JE NAŠE SÍLA“

Pracujeme projektově a inovativně. Spojujeme nejlepší odborníky z vysokých škol, výzkumných organizací, veřejné i soukromé sféry.

Aktuality IREAS

None

21.09.2022

REŠERŠE: Jak se orientovat v práci s ukrajinsky mluvícími žáky?

Jednou z nejaktuálnějších výzev pro školy je začleňování žáků z Ukrajiny do tříd v českých školách. Připravili jsme pro Vás přehlednou rešerši užitečných zdrojů a podpůrných iniciativ. Dozvíte se zejména - kde čerpat informace i inspiraci,  jak se zorientovat v aktuální situaci, jak fungovat se žáky/němi z Ukrajiny ve škole, kde najít tlumočníky a překladatele nebo metodické vedení či jakou podporu můžete zajistit sobě i svým žákům/žákyním. A pokud vás téma žáků s OMJ zajímá podrobněji, přihlaste se v říjnu na náš dvoudenní odpolední webinář. Ten vás do tématu uvede a poskytne vám i prostor na sdílení s ostatními kolegy. Více o semináři najdete zde.

 

None

Nový akreditovaný seminář "Orientace v kyberprostoru" 25.11. 2022 9-16 hod Řevnice

Cílem seminnáře ja poskytnout pedagogickým pracovníkům možnost lépe se zorientovat v online prostředí. Na semináři se seznámí s aktivitami a aplikacemi, kterým se žáci a žákyně běžně na sítí věnují a skrz tuto znalost se jim budou moct následně přiblížit a pochopit jejich každodenní svět a jejich zájmy. Je totiž paradoxní, že dospělý - rodič nebo vyučující nese hlavní odpovědnost za to, co dělá jemu svěřené dítě ve virtuálním prostoru, kde se pohybuje, s kým komunikuje, k čemu ho využívá a přitom ho mnoho z nich vůbec nezná. 

V rámci programu se účastníci seznámí s nejčastějšími online aktivitami, aplikacemi a spřízněnými fenomény a budou mít možnost podívat se, jak prostředí reálně vypadá a co se v něm odehrává. Díky absolvování semináře v respektujícím otevřeném prostředí za vedení zkušené lektorky získají účastníci znalosti, které jim pomohou v předcházení, případně i následném řešení potenciálních krizových situací. Mohou se tak stát důvěryhodnými autoritami, které budou připraveny podílet se na vytváření pozitivních vzorců chování pro bezpečný pohyb v kyberprostoru. 

Více informací naleznete v letáku.

None

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NOVINEK ZE SVĚTA VZDĚLÁVÁNÍ IREAS V NOVÉM KABÁTKU

S novým školním rokem začíná i nová etapa komunikace našeho týmu Vzdělávání a sociální politika – spouštíme zbrusu nové newslettery! Jsme si vědomi toho, že v dnešní době je jakékoliv usnadnění práce pedagogů vítané. A proto jsme speciálně pro ně koncem srpna odeslali první měsíčník, ve kterém najdou nejen výběr našich nejlepších kurzů pro jejich kariérní i osobní rozvoj, ale také užitečné materiály do výuky ke stažení, zajímavé informace, inspiraci do hodin a mnoho dalšího. Nový newsletter se zprávami ze světa vzdělávání naší organizace můžete mít i vy ve svých e-mailových schránkách na konci každého měsíce. Stačí se přihlásit k odběru zde a již v závěru září se můžete těšit na druhé vydání.

PS: A tím s novinkami pro pedagogy, kteří s námi chtějí zůstat ve spojení, nekončíme, ale o tom až příště. 

None

31.08.2022

IREAS pomáhal připravovat podmínky pro implementaci OP Rybářství 2021-2027

IREAS realizoval v prvním pololetí tohoto roku dvě významné zakázky pro Ministerstvo zemědělství ČR, konkrétně pro Řídící orgán Operačního programu rybářství. Obě zakázky se týkaly v současné době zcela zásadních otázek nastavení způsobilých výdajů, jejich evaluaci v kontextu situace na trhu a nastavování finančních limitů. Zatímco první projekt byl specificky zaměřen na problematiku recirkulačních zařízení a dále také na možnosti budoucí podpory akvaponií (včetně nastavení technologických parametrů pro podpory), tak druhý projekt se zaměřil na všechna ostatní plánovaná opatření ve výše uvedeném operačních programu a revizi či doplnění finančních limitů. 

Konkrétní specifika obou projektů:
•    Recirkulační zařízení a Akvaponie v OP Rybářství 2021-2027
Předmětem veřejné zakázky bylo nastavení definic týkajících se recirkulačních zařízení a líhní („intenzivní akvakulturní systémy“), nastavení číselníku způsobilých výdajů opatření 2.1.3 Investice do intenzivních akvakulturních systémů OP Rybářství 2021–2027 (zahrnující Akvaponie) včetně finančních limitů; dále pak stanovení minimálních technických parametrů chovného zařízení tak, aby podané nabídky v rámci veřejných zakázek byly porovnatelné; a nakonec nastavení hodnotících kritérií opatření 2.1.3 Investice do intenzivních akvakulturních systémů včetně Akvaponických zařízení.

•    Finanční limity OP Rybářství 2021–2027
Předmětem plnění zakázky byla revize již existujících finančních limitů/podlimitů, doplnění finančních limitů/podlimitů a rozšíření číselníku o nové položky tam, kde je to vhodné. Všechna dílčí plnění se týkají číselníků způsobilých výdajů a finančních limitů způsobilých výdajů pro aktivity 2.1.1 Inovace, 2.1.2 Investice do akvakultury a 2.2.2 Zpracování produktů OP Rybářství 2021–2027.

Odpovědný manažer a kontaktní osoba: prof. Ing. Martin Pělucha, Ph.D

None

Metodické listy "Svět se tvoří v našich hlavách"

Stáhněte si ZDARMA metodické listy "Svět se tvoří v našich hlavách"

Najdete v nich celkem 30 připravených lekcí, které se zaměřují na rozvoj demokratické kultury ve třídě. Se žáky a žákyněmi tak můžete trénovat aktivní naslouchání, otevřené otázky nebo zpětnou vazbu. A nejlepší na tom je, že aktivity nemusíte vymýšlet, protože už jsou dopředu podrobně připravené od nás! Můžete je využít jako ucelený program, nebo si vybrat konkrétní lekce, které Vaše třída potřebuje. Vždy však prosím, začínejte úvodní lekcí „Já jsem OK, ty jsi OK“, kterou se třída naladí na společnou práci. Více o konceptu „Já jsem OK, ty jsi OK“ si můžete přečíst zde. 

 

 

None

Poslední volná místa

Poslední volná místa na dvou interaktivních sériích seminářů Inovace výuky a dobré klima ve třídě
(semináře jsou zdarma a určeny pro vyučující z Prahy)

Série seminářů kurzu Práce se třídou a utváření dobrého klimatu
První série seminářů, které pro vás pořádáme, nese název Práce se třídou a utváření dobrého klimatu. Na nich si  prostřednictvím interaktivní výuky osvojíte řadu konkrétních metod a technik pro práci se třídou a budování bezpečného a podnětného prostředí. Čím se naše semináře odlišují od ostatních? Podělíme se s vámi nejen o základní metody a postupy, ale zaměříme se i na vaši třídu a její rozbor. Celá série se skládá ze dvou seminářů konaných prezenčně, dvou online seminářů a také 2 doplňkových seminářů dle vlastního výběru (ty mohou i nemusejí předcházet konání 4 hlavních seminářů).

Jak vypadá třída, ve které učím? Jak to chodí ve třídě, kde se cítím dobře? Co vše ovlivňuje klima třídy a jak ho mohu pozitivně ovlivnit? A navíc bude prostor na vypracování osobního rozvojového plánu!

Kdy: 12. a 13. 10. 2022 s ubytováním hrazeným z projektu (první den startujeme v 9:30, druhý den končíme kolem 16:00). 
Na tento dvoudenní prezenční seminář navazují dva online semináře, které proběhnou 7. a 15. 11. od 14:00–17:00/18:00

Provázané semináře proběhnou pod vedením populární lektorky Jitky Kořínkové ve spolupráci s Kristinou Pernicovou. 

Cyklus seminářů dále doplňují online semináře, ze kterých si účastníci dva vyberou dle svých preferencí:

                                                                                                                                                                            
Série seminářů kurzu Radost z učení
Ocitli jste se v bodě, kdy máte pocit, že byste potřebovali nový impulz do výuky? Přijde vám vaše práce jednotvárná a rádi byste se posunuli o kousek dál tak, aby výuka těšila nejen děti, ale i vás? Hledáte novou inspiraci, jak motivovat děti i sebe? Umějí se děti i vy radovat z chyby? 
Pokud vás zaujaly tyto otázky, využijte posledních volných termínů série seminářů Radost z učení. Celá série se skládá ze dvou seminářů konaných prezenčně, dvou online seminářů a také 2 doplňkových seminářů dle vlastního výběru (ty mohou i nemusejí předcházet konání 4 hlavních seminářů).

Kdy: 20. a 21. 2. 2023 s ubytováním hrazeným z projektu (první den budeme začínat v 9:30, druhý den končit cca v 15.30). 
Na tento dvoudenní prezenční seminář navazují dva online semináře, které proběhnou ve dnech 13. a 21. 3. od 14:00–17:00/18:00.
Semináře proběhnou pod vedením oblíbené lektorky Jitky Kořínkové ve spolupráci s Klárou Kováčovou.

Tento cyklus seminářů tematicky doplňují praktické online semináře, které budou probíhat na podzim roku 2022 a na jaře 2023. Z nich si účastníci vyberou dvě témata, která je nejvíce lákají, a to:

Pozor, škola, ze které se zúčastní více pedagogů a pedagožek, získá další výhody, mezi které patří například nákup pomůcek či proplacení pedagoga či pedagožky pro vedení kroužku na vybrané téma.

Pro podrobnější informace nás kontaktujte na e-mailu kudrnova@ireas.cz nebo telefonu 774 652 525 či zelechovska@ireas.cz a telefonu 720 221 220.

Semináře jsou zdarma a určeny pro vyučující z Prahy. 

Archiv aktualit - další